رژیم غذایی پایه ای برای طوطی: غذای متعادل

در حیات وحش طوطی ها دارای رژیم غذایی بسیار گسترده ای هستند که شامل : دانه ها، گل ها، آجیل،میوه ها، حشرات و بسیاری موارد دیگر می باشند. تغییر فصل موارد متنوعی را در دسترس طوطی ها قرار می دهد و آنها از هر چه در اختیارشان باشد تغذیه می کنند.  در خانه نیز طوطی شما از هر آنچه در دسترش باشد تغذیه می کنند، بنابراین به طور ایده آل طوطی باید یک غذای متعادلی را داشته باشد. در نظر داشته باشید که داشتن یک رژیم غذایی متعادل برای سلامتی طوطی شما ضروری می باشد. یک طوطی در یک رژیم غذایی نا متعادل از طول عمر کمتری برخوردار است و در برابر بسیاری از بیماری های قارچی، ویروسی، باکتریایی بسیار حساس می باشد. رژیم غذایی خوب موجب تقویت سیستم ایمنی بدن طوطی شما می گردد.

رژیم غذایی پایه مهم ترین چیزی است که طوطی در طول روز مصرف می کند. هر چیز دیگری که در طول روز مصرف می کند می تواند میان وعده به حساب بیاید. توجه کنید که رژیم غذایی طوطی را باید به اندازه مصرف روزانه آن در اختیارش قرار دهید و در صورتی که تمام شد، مجددا شارژ کنید. در این میان محصولات متعددی از برندهای مطرح هستند که می توانند به عنوان رژیم غذایی پایه در نظر گرفته شوند که برای این امر نیاز به تحقیق و بررسی های بسیار دارید.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>