مرغ مینا آپو (Apo myna)

مرغ مینا آپو (Apo myna) با نام علمی Basilornis mirandus یک گونه پرنده از خانواده ی سارها Sturnidae  می باشد که بومی کشور فیلیپین است و اغلب به عنوان پادشاه کوه آپو و یا سار کوه آپو نیز معروف است و اغلب در کوه های شمالی و شرقی میندانائو دیده شده است. زیستگاه طبیعی مرغ مینا آپو جنگل های مونتانه مرطوب نیمه گرمسیری و گرمسیری می باشد که البته مرغ مینا آپو در حال تبدیل شدن به گونه های نادر در معرض انقراض به دلیل از دست دادن زیستگاه می باشد. مرغ مینا آپو در ارتفاعات جنگل های میندانائو زندگی می کند که در نزدیکی رشته کوه Kitanglad  می باشد .

مرغ مینا آپو Apo myna مرغ مینا آپو (Apo myna)

هم چنین مرغ مینا آپو از نظر ظاهری کاملا متمایز از سایر مرغ میناها می باشد که دارای یک تاج بزرگ منحصر به فرد می باشد و در اطراف چشم نیز دارای پوست لخت زرد رنگ روشن است که از بارزترین مشخصه های مرغ مینا آپو می باشند. مرغ مینا آپو قرار گرفتن روی شاخه های مرده بالایی را ترجیح می دهد و  اغلب از میوه ها و حشرات تغذیه می نماید . این مرغ مینا معمولا به شکل گله ای پرواز می کند و در حین پرواز نیز صدای خاصی تولید می نمایند.

 

 

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>