عفونت های پوستی در طوطی و کاسکو

طوطی ها نیز همانند انسانها می توانند دچار عفونت های پوستی شوند. عفونت در طوطی ها می تواند به علت جراحت ایجاد شده که معمولا منجر به قرمزی و تورم می شود. خارش مداوم محل عفونت با منقار ممکن است باعث ایجاد زخم شود.

علایم و انواع :

به طور کلی، علائم موثر بر پوست عبارتند از:


۱٫ خارش

۲٫ قرمزی

۳٫ تورم

اگر طوطی شما محلی از پوست خود را بیش از حد معمول با منقار خارش میدهد باید برای تشخیص عفونت و تجویز داروی مناسب به دامپزشک مراجعه کنید .

انواع مختلفی از عفونت های پوستی در طوطی ها وجود دارد که عبارتند از :

عفونت های باکتریایی پوست : به وسیله باکتری ها ایجاد می شود، مانند باسیل، استافیلوکوکوس و استرپتوکوک . Bumblefoot (التهاب پا) توسط استافیلوکوکوس ایجاد می شود.

do.php?imgf=13372022621 بیماری عفونی کاسکو و طوطی


عفونت های قارچی پوست: به وسیله قارچ ها ایجاد می شود ، مانند کرم حلقه دار، قارچ کریپتوکوکوس، قارچ مالاسزیا، و غیره. عفونت ها می توانند در هر جایی از بدن رخ دهند در مقابل، عفونت قارچی معمولا در اطراف منقار رخ می دهد.

درمان :

عفونت های باکتریایی پوست با آنتی بیوتیک ( به صورت خوراکی یا به صورت موضعی ) و عفونت های قارچی پوست، به طور کلی با داروهای خوراکی و یا با اسپری کردن دارو به محل آلوده درمان می شوند

پیشگیری :

عفونت های پوستی می توانند از پرندگان به انسان و از انسان به پرندگان منتقل شوند. بنابراین، هر زمان که عفونتی در خانه وجود دارد، باید برای جلوگیری از سرایت این عفونت، اقدامات احتیاطی را رعایت کرد. علاوه بر این، برای جلوگیری از عفونت ، از هر گونه جراحت روی پوست طوطی باید به درستی مراقبت کرد.


ترجمه: سپیده

منبع : www . parsipet.ir

2 دیدگاه ها

  1. آریا ندافی admin می‌گه:

    سلام

    فقط چشم طوسی هست::۹۰۰

  2. محمد می‌گه:

    سلام ببخشید کاسکو چشم سفید دارید؟اگه میشه قیمتتون رو هم بگید.خیلی ممنون

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>